(8 37) 314105

Straipsnių peržiūros

Dabar lankosi

Svetainėje lankosi 30 svečių ir nėra prisijungusių narių

Š. m. gegužės 24 d. Medienos apdirbimo ir statybos bei Smulkiojo verslo organizavimo skyriaus mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų Rimos Bereišienės, Jūratės Petrokienės ir bibliotekos vedėjos Vidos Mikuževičienės, vyko į edukacinę literatūrinę ekskursiją, kad pasikartotų ir pagilintų žinias prieš lietuvių kalbos egzaminą, praplėstų savo kultūrinį akiratį.

Pirmiausiai aplankėme Kauno senamiestyje buvusiame poeto Maironio name įsikūrusį Literatūros muziejų, nusileidę į rūsį susipažinome su namo priešistore. Vėliau akmenuotas grindinys mus vedė į liaudies deimančiukų ieškotojo J. Tumo-Vaižganto šviesos buveinę - muziejų, įkurtą rašytojo bute prie Nemuno krantinės. Visus stebino iš gidų lūpų sklidę negirdėti pasakojimai apie 19a. pab.-20 a. pr. lietuvių kultūros įžymybių dvasingumą, pasiaukojimą tautai, darbštumą.

01 580

02 580

03 580

Įkvėpti didžiųjų Lietuvos žmonių pavyzdžio be atodūsio kelionę tęsėme į S. Nėries poezijos šventovę Palemone, kurioje lemtis poetei buvo negailestinga: anksti nutrūkusi gyvenimo gija neleido džiaugtis žemiškais turtais. O kiek svajonių ir troškimų įdėta kiekviename jos sodinto medžio lapelyje! Ir mes turėjome progą tai pajausti, išgirsti.

04 580

05 580Ekskursiją baigėme gamtos prieglobstyje, prie aukuro ant marių kranto, dalindamiesi džiugia nuotaika, nuoširdžiomis emocijomis ir tikėdami, kad žengėme tobulėjimo žingsnelį.

06 580

Rima Bereišienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Video apie KSRC

Atmintinė abiturientui

Žodynų portalas

KET

2% parama

Jūs galite paremti mokyklą!