foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
(8 37) 314105
kaunosrc@gmail.com

KAUNO

statybininkų rengimo centras

Virtuali mokymosi aplinka

Elektroninis dienynas

Pamokų tvarkaraščiai

VET mobilumo chartija

Prisijungimas

Svetainės lankomumas

Straipsnių peržiūros
1310089

Dabar lankosi

Svetainėje lankosi 24 svečiai ir nėra prisijungusių narių

 

Pamokų tvarkaraščiai

                                                           svo_reklama1

 

 

Plačiau >>

  

src_kviecia

 

Plačiau >>

•  2016-04-20___________________________________________________________________________

erasmus_logo

Pagal Erasmus + K1 programos projektą „Mobilumas mokantis – patirtis gyvenime" mokyklos automobilių mechanikos specialybės mokiniai Edvinas Zelenkauskas ir Audrius Volskis šiuo metu vieši Anglijos Bridgwater koledže (angl. Bridgwater College). Vizito trukmė – trys savaitės.

Pasibaigus pirmajai vizito  savaitei, mokiniai noriai dalijasi patirtais įspūdžiais.

pr53_image_01

 

Plačiau >>

•  2016-04-16___________________________________________________________________________

Respublikinis konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2016"

Bendrovės „InterCars Lietuva" trečius metus organizuotame konkurse „Geriausias jaunasis automechanikas" dalyvavo 400 mokinių iš 32 mokyklų. Į finalą pateko vos 8, pademonstravę geriausias žinias spręsdami teorijos užduotis. Visgi finale aštuonetui jaunųjų automechanikų teko pastumti klaviatūras į šalį ir pasiraitoti rankoves atliekant praktines užduotis. Būsimiems automobilių mechanikams iš Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio, Kauno, Tauragės, Smalininkų, Alytaus, teko keisti paskirstymo diržą, patikrinti ir suremontuoti stabdžių sistemą, atlikti apšvietimo ir signalizacijos sistemų techninės priežiūros bei remonto darbus bei patikrinti automobilio techninę būklę prieš kelionę.

05 

Plačiau >>

•  2016-04-16___________________________________________________________________________

nordplus_Junior_75

TARPTAUTINIO NORDPLUS JUNIOR PROJEKTO ,,BE PATYČIŲ" TREČIASIS PARTNERIŲ SUSITIKIMAS

Projekto Nordplus Junior Nr. NPJR-2015-10074 ,,Be patyčių" (angl. „No Hate") partneriai keturiose (Suomijos, Estijos, Latvijos bei Lietuvos) profesinėse mokyklose nuosekliai įgyvendina pagrindinę projekto idėją – sumažinti vyraujančias patyčias internete ir ugdyti toleranciją mokinių tarpe.

2016 m. balandžio 11–15 dienomis Rakvere Ametikool, Estijoje, vyko trečiasis tarptautinis partnerių susitikimas, skirtas apibendrinti statistinės apklausos rezultatus, pateikti išvadas bei rekomendacijas, numatyti tolimesnes veiklas. Taip pat buvo aptariama bei derinama projekto partnerių susitikimo Lietuvoje preliminari programa 2016 m. gegužės 16–20 d.

01_pr60

 

Plačiau >>

•  2016-04-13___________________________________________________________________________

Informacija dėl mokyklos reorganizavimo

 

•  2016-04-13___________________________________________________________________________

KARJEROS DIENA „ATEIK, PAMATYK, IŠBANDYK"

Š.m. balandžio 13 d. Kauno statybininkų rengimo centre vyko karjeros renginys „Ateik, pamatyk, išbandyk", į kurį atvyko gausus būrys mokinių ir juos lydinčių mokytojų iš įvairių Kauno miesto mokymo įstaigų: A.Stulginskio, B.Brazdžionio, Kunigaikščio Vaidoto mokyklų - daugiafunkcinių centrų, A.Urbšio bei St. Lozoraičio pagrindinių mokyklų. Renginio tikslas – supažindinti bendrojo ugdymo mokyklų mokinius su profesiniu mokymu bei jo galimybėmis ir padėti mokiniams kryptingai planuoti savo ateitį.

01

 

Plačiau >>

•  2016-04-13___________________________________________________________________________

Užsienio stažuotės geriau už vadovėlius 

http://m.kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/uzsienio-stazuotes-geriau-uz-vadovelius-742947#comment-3066579 

 

•  2016-04-12___________________________________________________________________________

Internetinis konkursas „Išmanioji diena 2016“ šiemet vyko kovo 31 - balandžio 3 d. Jo tikslas – skatinti mokinių susidomėjimą mokslu, kelti konkursų kultūrą Lietuvoje. Mokiniams buvo puiki proga pasitikrinti savo žinias ir smagiai praleisti laiką. Visus išmaniosios dienos testus sudarė 120 klausimų iš 6 dalykų: fizikos, matematikos, informatikos, biologijos, chemijos bei ekonomikos.

Smulkiojo verslo organizavimo skyriuje mokslo vaisius skynė 4 mokiniai: Irenijus Rimas (KD15), Dainius Bernotavičius (LE15), Gytis Raižys (KD14), Erikas Raudeliūnas (KD14).

Jau paaiškėjo konkurso galutiniai rezultatai. Sveikiname KD15 gr. mokinį Irenijų Rimą, surinkusį daugiausiai taškų mokyklos dalyvių tarpe.

mokiniu_diplomai_ID_500

 

Plačiau >>

•  2016-04-12___________________________________________________________________________

logo_kam

Š. m. balandžio 12 d. Smulkiojo verslo organizavimo skyriuje vyko pamoka-seminaras „Viskas apie Sodrą". Pamoką - seminarą vedė VSDFV Kauno skyriaus Klientų aptarnavimo sk. Senamiesčio poskyrio vedėja Reda Sirunavičiūtė, kuri supažindino su „Sodros" veikla, papasakojo apie jos reikšmę visuomenei, supažindino su „Sodros" mokamomis išmokomis bei teikiamomis elektroninėmis paslaugomis. Pamokoje-seminare dalyvavo logisto-ekspeditoriaus, apskaitininko kasininko, kompiuterinės įrangos derintojo ir staliaus specialybės mokiniai.

seminaras_01

seminaras_02 

Ekonomikos ir verslo metodinė grupė

•  2016-04-11___________________________________________________________________________

Akcija „DAROM 2016“

Balandžio 11 d. pavasariškai nusiteikusi  Smulkiojo verslo organizavimo ir medienos apdirbimo ir statybos skyrių bendruomenė prisijungė prie akcijos „Darom 2016". „Apsiginklavę" grėbliais, šluotomis išskubėjome į mokyklos kiemą.

Mokiniai kartu su grupės vadovais ir mokytojais susiskirstę grupėmis, draugiškai pasiskirstę mokyklos plotus „puolė" juos „šturmuoti". Buvo paskelbtas „karas" pernykščiams lapams, senoms ir nugenėtoms medžių šakoms ir šiukšlėms. Gerai nuotaikai palaikyti skambėjo muziką, įžiebėme aukurą. Nepamiršome ir sugrįžusių paukštelių – iškėlėme naujus jiems „namelius", kuriuos pagaminome patys.

Smagiai ir šauniai padirbėjome.

talka 01

 

Plačiau >>

•  2016-04-09___________________________________________________________________________

programa_Karjeros-diena_2016

Registracijos anketa

 

•  2016-04-09___________________________________________________________________________

Karjeros diena Šakių „Varpo“ pagrindinėje mokykloje

Šakių „Varpo“ mokyklos kvietimu karjeros konsultantės Violeta Ašmontienė ir Vida Budrikienė dalyvavo šios mokyklos surengtoje Karjeros dienoje. Mokykla sudarė besidominčiųjų tam tikromis profesijomis mokinių sąrašus, pakvietė skirtingu laiku įvairias profesines mokyklas jas pristatyti. Po nuoširdaus pokalbio nusifotografavome su apsisprendusiais ir atsisveikinome vieni kitiems linkėdami „iki pasimatymo“.

Sakiai_04

 

Plačiau >>

•  2016-04-04___________________________________________________________________________

Ekskursija į AB „Silikatas"

Medienos apdirbimo ir statybos skyriaus mokiniai, kurie labiausiai prisidėjo prie apdailininkų dirbtuvių atnaujinimo darbų, ir jų profesijos mokytojai kovo 31 dieną vyko į pažintinę eksursiją. Jos metu aplankyta akcinė bendrovė „Silikatas" kuri įkurta 1954 m. Vilniuje. Gamykloje technologė Vilija ir papasakojo ir parodė, kaip gaminami silikatiniai blokeliai ir silikatinės plytos. Pamatėme, kaip formuojamos, išdegamos silikatinės paprastosios (pilnavidurės ir su tuštymėmis) plytos, silikatiniai blokai ARKO M. Gaminiai naudojami būsto, viešosios paskirties, pramonės ir ūkinės paskirties pastatams statyti. Silikatinės plytos ir blokai yra gaminami iš natūralių medžiagų - smėlio ir kalkakmenio, todėl yra nekenksmingi aplinkai, sukuria palankiausią gyvenamąją aplinką. Silikatinės plytos išlaiko šilumą, apsaugo nuo triukšmo, yra atsparios ugniai ir šalčiui. Iš silikatinių plytų pastatyti namai yra patogūs, gražūs ir ilgaamžiai, o statybų sąnaudos - palyginti nedidelės. Dėkojame rėmėjams AB „Specializuotai Komplektavimo Valdybai" ir ypač Vitalijai Bučelienei, marketingo projektų vadovei, kuri atvėrė šios gamyklos duris mūsų ekskursijai.

 

 

Violeta Ašmontienė, profesijos mokytoja metodininkė

•  2016-03-20___________________________________________________________________________

PAVASARIO (ŠV. VELYKŲ) ATOSTOGOS!

velykos_4

Pirmo ir antro kurso mokiniams pavasario (Šv. Velykų) atostogos skiriamos nuo 2016-03-21 iki 2016-03-25.

Į pamokas grįžti 2016-03-29 (išskyrus II kurso mokinius, kurie atostogų metu laiko lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą).

 

•  2016-03-20___________________________________________________________________________

pav_1

Kauno statybininkų rengimo centre pravesti renginiai skirti  Žemės dienai.

Plačiau >>

•  2016-03-17___________________________________________________________________________

Šimtadienio fiesta

Orui pavasarėjant ir nenumaldomai artėjant „visų laukiamai“ egzaminų karštligei, Smulkiojo verslo organizavimo skyriaus pirmakursiai surengė KD14 ir LE14 dvyliktokams beprotiškai fantastišką Šimtadienio fiestą.

Nusikėlėme į ligoninės priimamąjį, kuris dažnai primena mūsų visų kasdieną: lakstė gydytojai ir seselės, pacientai sportavo ir pasveikę dainavo. Būsimi pacientai (grupių vadovai) skaldė sveikatinančias kalbas, o esami neliko skolingi. Kito gydymo skyriaus vedėjas vaidino roko žvaigždę. Pacientai plojo kaip pašėlę lyg antrą porciją manų košės ryte gavę...

Žodžiu, buvo linksma... O kas nebuvot, gailėkitės.

simtadienis_01

 

Plačiau >>

•  2016-03-17___________________________________________________________________________

Šią savaitę Smulkiojo verslo organizavimo skyriaus mokiniai dalyvavo Respublikiniame edukaciniame konkurse „Olympis 2016 – Pavasario sesija". 5 mokiniai (Lukas Mickevičius, Erikas Raideliūnas – KD14, Aivaras Bakutis, Dainius Bernotavičius, Laura Brazaitytė – LE15) sprendė informacinių technologijų testus.

olympis_IT_pav

 

•  2016-03-14___________________________________________________________________________

erasmus_logo

Vasario 28 d. ankstyvą rytą du antro kurso automobilių mechaniko specialybės mokiniai Mantas Pirštelis ir Algimantas Masaitis pagal Centro vykdomą Erasmus+ K1 projektą „Mobilumas mokantis patirtis gyvenime“ išvyko į trijų savaičių mobilumą Danijoje, kur dvi savaites praktinių įgūdžių sėmėsi įmonėse, o trečiąją savaitę SDE koledžo automobilių remonto dirbtuvėse mokysis „Variklio ardymo“ modulio. Kaip jiems sekėsi, skaitykite jų straipsneliuose.

 

Plačiau >>

•  2016-03-10___________________________________________________________________________

Šių metų kovo 19 d. kviečiame apsilankyti Kauno statybininkų rengimo centre organizuojamoje atvirų durų dienoje.

Norinčius dalyvauti prašome užsiregistruoti nurodytais kontaktais:  

 • El. p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  Smulkiojo verslo organizavimo skyrius, Taikos pr. 127, Kaunas, tel. 73 10 05
 • Medienos apdirbimo ir statybos skyrius. Taikos pr. 127, Kaunas, tel.45 28 30
 • Transporto ir metalo skyriai, (Krėvės pr.114), Kaunas,  tel. tel. 31 41 51

Atvirų durų dienos programa

 

•  2016-03-11___________________________________________________________________________

Bendrabutyje Kovo 11-osios proga skirta padėka „Už aktyvų dalyvavimą kultūriniame bendrabučio gyvenime" šiems mokiniams:

 1. Deividas Soltys
 2. Audrius Smelstorius
 3. Donatas Soltys
 4. Lukas Dovydaitis
 5. Algimantas Masaitis
 6. Ernestas Celiešius
 7. Mindaugas Valaitis
 8. Povilas Kvedys
 9. Mykolas Daniulevičius
 10. Vilmantas Marcinkevičius
 11. Arvidas Urbanavičius
 12. Eisvina Baltrušaitytė
 13. Arnas Baševas

002

Po apdovanojimų vaišinomės pyragu, arbata bei vaisiais.

 

Plačiau >>

•  2016-03-10___________________________________________________________________________

O Lietuva, kiek posmų nuostabių  sudėta

Apie tave, motule, Tavo meilę, ilgesį, kančias.

Per amžius Tave šlovino poetai,

Nes niekur nėr gražiau kaip čia...

Jau išsakyti Tau visi gražiausi žodžiai,

O aš ką pasakyti tau galiu?

Smulkiojo verslo organizavimo ir Medienos apdirbimo skyrių bendruomenė kovo 10 dieną paminėjo LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ.

kovo_11_01kovo_11_02kovo_11_03kovo_11_04kovo_11_05kovo_11_06kovo_11_07kovo_11_08kovo_11_09kovo_11_10kovo_11_11kovo_11_12

 

 •  2016-03-03___________________________________________________________________________

erasmus_logo

Mes atliekame praktiką kitaip...

2015-2016 mokslo metais Smulkiojo verslo organizavimo skyrius vykdo ERASMUS+, 1 pagrindinio veiksmo – Asmenų mobilumas mokymosi tikslais projektą „Socialinės atskirties mažinimas per profesinį mokymą", kurį įgyvendinant keturi skyriaus mokytojai tobulino darbo su socialinės atskirties mokiniais įgūdžius Giovani per L'Europa organizacijoje, o po stažuotės parengė „Darbo su socialinę atskirtį patiriančiais mokiniais, metodikų aprašą".

 

Plačiau >>

•  2016-02-29___________________________________________________________________________

nordplus_junior

MOYTOJŲ DĖMESIUI!

Skelbiama Nordplus Junior

projekto Nr. NPJR-2015/10074 „No hate" („Be patyčių")

dalyvių atranka

Projekto dalyviai – bendrojo ir profesinio ugdymo mokytojai bus atrenkami pagal šiuos kriterijus:

 • motyvacija vykdyti projekto veiklas;
 • patirtis skatinant ugdymą be patyčių;
 • kompiuterinis raštingumas;
 • anglų kalbos žinios (A2 lygis), rusų kalbos žinios būtų privalumas;
 • motyvacija vykdyti projekto sklaidą.

Bus atrinkti 2 mokytojai

Preliminarus stažuotės laikas – 2016 m. Balandžio 11-15 d.

Stažuotė vyks Rakvere profesinėje mokykloje, Rakvere, Estija.

Stažuotės tikslas – pateikti vykdytų apklausų pagal klausimynus rezultatus, palyginti šalių partnerių rezultatus, pasidalinti geriausiomis patirtimis, metodais, naudotais pamokose, renginiuose apie Toleranciją, stebėti atviras pamokas, analizuoti socialinius požymius, skatinančius patyčias.

Mokytojai, norintys dalyvauti projekto dalyvių atrankoje, projekto dalyvių atrankos komisijai iki š.m. kovo 09 d. pateikia užpildytą Europass CV dalyvauti atrankoje anglų k. mokytojai J. Urbei, 304 kab.

Dalyvių atranka vyks 2016 m. kovo 10 d. 14 val. 304 kabinete. Dalyvavimas būtinas. Atrinkti dalyviai bus informuoti asmeniškai.

 

•  2016-02-29___________________________________________________________________________

Medienos apdirbimo ir statybos skyriuje vyko seminaras apie „SADOLIN PROFESSIONAL" produkciją. Jo metu buvo pristatyti gaminiai vidaus apdailos darbams, vyko praktinis mokymas.

„AkzoNobel" prekės ženklas „Sadolin" yra pasaulyje pripažintas aukščiausios kokybės dažų prekės ženklas. Naudojant šią produkciją, galima estetiškai padengti paviršius ir užtikrinti ilgalaikę jų apsaugą. „Sadolin" yra tonavimo sistemų pradininkė. „AkzoNobel" grupė įmonėms ir vartotojams visame pasaulyje tiekia novatoriškus produktus. Gamina gerai žinomų prekių ženklų įvairius gaminius apdailai – „Sadolin", „Dulux", „Sikkens", „International", „Eka" ir kt. Siekia būti vienu iš rinkos lyderių ne tik veiklos apimtimis, bet ir savo produktų kokybe, inovacijomis bei tvarumu.

seminaras_01 

Plačiau >>

•  2016-02-26___________________________________________________________________________

skambutis_1

Čia mokslo versmės liejos
Ir sėmėtės jų gausiai.
Draugų būrys klegėjo
Išliko tik stipriausi
Bet viskas jau praėjo,
Diena šita linksmiausia
Skambutis nuskambėjo
Ir jūs jau iškeliausit

 

Kauno SRC smulkiojo verslo organizavimo skyriuje 2016-02-26 dieną vyko „Paskutinio skambučio“ šventė. Į praktiką išleidome KD13 ir LE13 grupes.

01

 

Plačiau >>

•  2016-02-26___________________________________________________________________________

Tarptautinė knygų mugė Litexpo rūmuose Vilniuje – neeilinis kultūrinis renginys Lietuvoje.

Minėdami Bibliotekų metus, norėdami pasmalsauti, kuo alsuoja šiuo metu sostinės gyvenimas, KSRC  mokytojai ir aktyviausi mokiniai pasiryžo vasario 25 d. apsilankyti Parodų rūmų atidaryme, pasinerti į grandiozinį knygų pasaulį, suprasti, kokia neįkainojama jo reikšmė, jeigu sutelkia minias žmonių, sukelia aistringų diskusijų ir, be abejo, nepalieka abejingų.

Kiekvienas mūsų ekskursijos dalyvis, pravėręs mugės duris, įsiliejo į spalvingą šurmulį ir pasidavė individualių interesų krypčiai. Todėl  susirinkę  galėjome dėlioti skirtingų įspūdžių mozaiką.

Pasistengėme būti „šiuolaikiški“ ir įsivertinti – kieno akyse daugiau džiaugsmo, to balas aukštesnis. Pavyko!

muge_01

 

Plačiau >>

•  2016-02-19___________________________________________________________________________

Kauno statybininkų rengimo centro mokytojai dalyvavo jau antrus metus iš eilės rengiamoje Žaliakalnio progimnazijos profesijų mugėje, kurioje supažindino Kauno miesto progimnazijų ir pagrindinių mokyklų, mokyklų-daugiafunkcių centrų 7-10 klasių mokinius su veikla ir karjeros galimybėmis centre.

 

 

Plačiau >>

•  2016-02-16___________________________________________________________________________

Su Gimtadieniu, Lietuva! Šis šūkis sukvietė Transporto ir metalo skyrių mokytojus ir mokinius į Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimą. Kuo ypatinga Vasario 16-oji, priminė istorijos mokytoja Valdonė Gudaitienė, emocingai su renginio dalyviais bendravo ir prisiminimais iš savo gyvenimo pasidalijo svečias Jonas Arbačiauskas. Skyrių vadovas Romualdas Gurkšnys valstybės šventės proga įteikė padėkos raštus geriausiems ir aktyviausiems mokiniams. Tautiniais rūbais pasipuošusių renginio vedėjų lūpomis vilnijo posmai, liudijantys apie mūsų krašto tvirtybę, norą visais laikais gyventi laisvai ir laimingai, o muzikos mokytojo Romualdo Petkevičiaus švelniai virkdomas smuikas kiekvienam dar kartą priminė, kad esame tie, kuriems patikėta priedermė dora ir meile išsaugoti Lietuvą.

vasario16_1

 

Plačiau >>

•  2016-02-15___________________________________________________________________________

Vasario 12 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko XIII matematikos ir informacinių technologijų mokytojų respublikinė mokslinė-metodinė konferencija „Geros matematikos ir informacinių technologijų pamokos link: kaip geriname mokinių pasiekimus“, kurioje dalyvavo ir Kauno statybininkų rengimo centro mokytojos Gentrūda Česnovienė ir Dovilė Rudokaitė.

Mokslinės-metodinės konferencijos organizatoriai siekė aptarti, kaip užtikrinti aukštą matematikos, informacinių technologijų mokymo lygį Lietuvos mokyklose, kelti mokytojų kūrybiškumą, suteikti mokytojams galimybę semtis žinių bei dalintis savomis.

konferencija_01

 

Plačiau >>

•  2016-02-12___________________________________________________________________________

Vasario 11 d. Kauno statybininkų rengimo centro medienos apdirbimo ir statybos skyriaus mokiniai lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje, vyko netradicinė pamoka „Lietuvių tautos valstybingumo siekiai 1795-1918 metais“. Pamokos metu mokiniai susipažino, kaip Lietuvių tauta siekė Nepriklausomybės carinės Rusijos priespaudos metu. Po pamokos mokiniai apžiūrėjo kitus muziejaus skyrius.

muziejus_1

 

Plačiau >>

•  2016-02-10___________________________________________________________________________

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Nors žiema savo nagučių taip smarkiai neberodo, tačiau Transporto ir metalo skyrių mokiniai bei mokytojai per Užgavėnes visgi vijo žiemą iš kiemo. Kaukėti šventės dalyviai visus vaišino skaniais blynais, kvietė į smagaus šokio ratelį, degino Užgavėnių simbolį – Morę. Žiema tikrai turėjo labai išsigąsti ir, tikėkimės, aplenks mūsų kiemą.

uzgavenes_1_2016

 

Plačiau >>

•  2016-02-10___________________________________________________________________________

Užgavėnės – šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms iki Velykų. Užgavėnių šventė „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ centro bendrabutyje vyko vasario 9 dieną.

uzgavenes_01

 

Plačiau >>

•  2016-02-09___________________________________________________________________________

saugesnis_internetas

Vasario 9 dieną daugelyje pasaulio šalių buvo minima Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta skatinti saugesnį naudojimąsi internetu, apsaugoti vaikus kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu.

Kauno statybininkų rengimo centras taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos. Organizuojamo renginio metu mokiniai susipažino su grėsmėmis, kurios gali būti internete, prisiminė garbingo elgesio internete kodeksą, aptarė mobiliųjų įrenginių saugumo klausimus, savo patirtimi pagrįstas situacijas bei ieškojo joms tinkamų sprendimo būdų. Savo įgytas, pagilintas žinias pasitikrino saugaus interneto testų pagalba.

saugus_2016

  

Plačiau >>

•  2016-02-08___________________________________________________________________________

Šių metų vasario 4–6 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyko tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2016". Joje dalyvavo ir mūsų centro profesijos mokytojai, mokiniai bei kiti darbuotojai. Prie centro stendo parodos lankytojai buvo supažindinami su profesijomis, kviečiami gyvai išbandyti staliaus amatą. Parodos metu mokiniai demonstravo įvairius stalių gaminius. Profesijos mokytojai suteikė daugiau žinių apie staliaus specialybę, norintiesiems leido išbandyti mažosios mechanizacijos įrankius (skylių gręžimo, kampų pjovimo, figūrinio pjovimo stakles, rankinę šlifavimo mašinėlę).

paroda_01

 

Plačiau >>

•  2016-02-08___________________________________________________________________________

erasmus_logo

Kauno statybininkų rengimo centras partnerio teisėmis dalyvauja Marijampolės profesinio rengimo centro įgyvendinamame ERASMUS+, 1 pagrindinis veiksmo – Asmenų mobilumas mokymosi tikslais projekte „Tobulinkis ir tapk versliu". 2016 m. sausio 31 d. stažuotę Maltoje pradėjo medienos apdirbimo ir statybos skyriaus mokinys Arnoldas Šukys.

 

Plačiau >>

•  2016-02-02___________________________________________________________________________

Vasario 2 dieną Smulkiojo verslo organizavimo skyriuje vyko netradicinė integruota biologijos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Gamtos lobiai etnokultūroje“. Pasak, V. Rudavičienės, etninė kultūra yra ne močiutės vilnonė skarelė muziejuje ir ne verpimo ratelis kaimo turizmo sodyboje. Etninė kultūra yra gyvenimo būdas čia, savo žemėje, ir dabar, o ne kada nors. Tai gyvenimas sprendžiant Kūrėjo mįslę: kas aš esu, kodėl aš čia. (...) Etnokultūra yra apmąstymas, suvoktas gyvenimo būdas ir nuolatinis žiūrėjimas į aplinką, gamtą, išsiugdytas gebėjimas kūrybiškai priimti tautos gyvenimą, neišduodant savęs ir nekeliaklupsčiaujant prieš pasaulį“.

pamoka_01

 

Plačiau >>

•  2016-02-01___________________________________________________________________________

nordplus_junior

2016 m. sausio 25-29 dienomis Savo Vocational College, Suomijoje vyko tarptautinio Nordplus Junior projekto Nr. NPJR-2015/10074 ,,Be patyčių" partnerių susitikimas. Jame dalyvavo anglų kalbos mokytojas metodininkas Darius Kazlauskas ir informacinių technologijų mokytojas Tomas Urbanavičius.

 

Plačiau >>

•  2016-01-26___________________________________________________________________________

Transporto ir metalo skyriaus mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja lankėsi Maironio literatūros muziejuje, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Kūrėją pažinsi ne iš veido, o iš jo kūrybos“.

pamoka_03

  

Plačiau >>

•  2016-01-25___________________________________________________________________________

 erasmus_logo

ERASMUS+, 1 pagrindinio veiksmo projekto „Mobilumas mokantis – patirtis gyvenime" antros tikslinės grupės dalyviai Ričardas Liekis, Diana Rainytė, Rūta Česnovienė ir Lina Kunickienė, stažavęsi praėjusį pavasarį Suomijos Savo profesiniame koledže ir Danijos SDE koledže, vadovaujami metodinių grupių vadovės G. Česnovienės parengė „BENDRADARBIAVIMO SU SOCIALINIAIS PARTNERIAIS METODIKĄ (APRAŠĄ)", skirtą logisto ekspeditoriaus specialybės mokinių ugdymui.

pr53-01

 

Plačiau >>

 

•  2016-01-25___________________________________________________________________________

nordplus_junior

Įgyvendinant Nordplus Junior 2015 programos projektą „Mokytojų profesinių kompetencijų tobulinimas mokymo programos „Šildymo, vandens ir dujų technologijos" pagalba šių metų sausio 18-22 dienomis Kauno statybininkų rengimo centre viešėjo Jelgavos technikumo profesijos mokytojai Dainis Krūmiņš ir Iveta Gromova.

pr61_001

 

Plačiau >>

•  2016-01-22___________________________________________________________________________

Sausio 21 d. Smulkiojo verslo organizavimo skyriaus mokiniai dalyvavo e-pamokoje „Saugus internete su Ežiu". „Omnitel" žinių ir kompetencijų valdymo koordinatorius Rimvydas Jurkuvėnas e-pamokos metu kalbėjosi su mokiniais apie interneto saugumo svarbą jauno žmogaus gyvenime.

saugus_01

 

Plačiau >>

•  2016-01-22___________________________________________________________________________

Kauno statybininkų rengimo centre sausio 21 dieną vyko pasitarimas dėl specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių asmenų profesinio mokymo. Buvo apžvelgta specialiųjų ugdymosi poreikių asmenų mokymo situacija, aptarti SUP asmenų mokymosi pasiekimų vertinimo klausimai, mokymosi rezultatai, modulinių programų rengimo perspektyvos.

Pasitarimo medžiaga pateikta skaidrėse (1, 2, 3, 4, 5).

 Laima Parakininkienė

•  2016-01-14___________________________________________________________________________

KSRC bendrabutyje sausio 13 d. prisiminti ir paminėti svarbiausi 1990-1991 m. įvykiai Lietuvoje. Socialinė pedagogė pasidalijo to laikmečio išgyventomis akimirkomis, bendrabučio auklėtoja parodė tragiškų įvykių nuotraukas, jas komentavo. Buvo aptarti Sovietų Sąjungos vadovybės veiksmai Aukščiausiajai Tarybai paskelbus nepriklausomos valstybės atkūrimą, tautos patriotizmas ir solidarumas, tragiški ir lemtingi sausio įvykiai. Pasakota, kaip apginta tautos laisvė ir sovietų imperijos griūties pradžia.

Šia tema išleistas stendas „Sausio 13-oji išliks mūsų atmintyje".

sausio_13

 

•  2016-01-13___________________________________________________________________________

Paroda skirta Sausio 13 – ąjai, Laisvės gynėjų dienai paminėti „Atmintis gyva nes liudija"

Šiandien visa Lietuva prisimena ir pagerbia tuos, kurie gynė ir paaukojo savo gyvybę už Lietuvos laisvę. Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo akcijoje uždegdami žvakes. Mokyklos languose mokiniai uždegė atminimo žvakutes.

Mokytojai pirmą pamoką paskyrė Laisvės gynėjų žygdarbiams paminėti ir prisiminti tas svarbias dienas ir naktis, kurias išgyveno visa Lietuva.

Parodą rengė: istorijos mokytoja Valdonė Gudaitienė, dailės mokytoja Vaida Navagruckaitė ir bibliotekininkė Janina Navagruckienė.

sausio13c_01

 

Plačiau >>

•  2016-01-13___________________________________________________________________________

Smulkiojo verslo organizavimo ir medienos apdirbimo ir statybos skyrių bendruomenė prisijungė prie kasmet vykstančios akcijos „Atmintis gyva, nes liudija" ir languose 8.00 val. ryto uždegė žvakutes.

9.00 val. mokyklos bendruomenė rinkosi į aktų salę tęsti Laisvės gynėjų dienos minėjimo.

- Šie metai ypatingi – minime Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, 25-metį – taip dienos minėjimą pradėjo istorijos mokytoja metodininkė, gimnazijos skyriaus vedėja Virginija Griškevičienė. Prieš ketvirtį amžiaus mūsų tautos kelią į Nepriklausomybę kėsinosi užtverti sovietų tankai, tačiau laisvės troškimas sukūrė bendrystę, prieš kurią imperijos jėgos buvo priverstos atsitraukti. Ištrūkome iš Rusijos agresyvaus priespaudos glėbio, savo nepriklausomybės siekį apšlakstę krauju.

sausio13_02

   

Plačiau >>

•  2016-01-07___________________________________________________________________________

Kaip ir kiekvienasis metais gruodžio mėn. vyko Respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2015“. Konkursą organizavo „Informacijos technologijų mokymo centras" (ITMC) su partneriais ITC, UPC, VDU. 

Šiame konkurse dalyvavo Smulkiojo verslo organizavimo skyriaus LE14 gr. mokinė Indrė Adomaitytė. Jos darbas „Kalėdų laukimas“ pateko tarp dalyvių, surinkusių ne mažiau 50% maksimalaus balų skaičiaus. 

Visi konkurse dalyvavę darbai skelbiami ITMC Facebook socialiniame tinkle.

2016 m. sausio 6 d. VDU didžiojoje auloje vyko konkurso užbaigimo šventė. Sveikinimo kalbą tarė  vertinimo komisijos pirmininkas Arūnas Vaicekauskas, o ją baigė žodžiais – „Kūrybiškumas išgelbės pasaulį!". Šventės metu gausus būrys moksleivių ir jų mokytojų buvo apdovanoti dovanėlėmis bei diplomais.

kaledu_pasaka_svente

 

Plačiau >>

•  2016-01-06___________________________________________________________________________

menas_dizainas

Išleista 8-osios tarptautinės mokslinės praktinės konferencijos „Menas, dizainas ir meninis ugdymas: kūrybiškumo lavinimo metodai ir patirtys", vykusios Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete metodinė medžiaga (ISSN 2424-4597). Leidinyje išspausdinti ir Kauno statybininkų rengimo centro mokytojų straipsniai apie kūrybiškumo ugdymą.

 

Loretė Sarapinienė
lietuvių kalbos mokytoja ekspertė

•  2015-12-24______________________________________________________________________________

Žiemos (Šv. Kalėdų) atostogos mokiniams prasideda 2015-12-28 ir baigiasi 2016-01-08.

Į mokyklą grįžti sausio 11 d.

merry-christmas-01

 

•  2015-12-23______________________________________________________________________________

Šventos Kalėdos – gerumo šventė, kuomet stebuklai sušildo kiekvieną, kas jais tiki. Transporto ir metalo skyriaus AM15/2, S15 ir SŠ 15 grupės kūrė ypatingus šventinius atributus, dekoracijas, kurios visiems padėtų pajusti ateinančias didžiąsias metų šventes, padėtų suvokti tikrą Kalėdų džiaugsmą ir padėtų sukurti šventinę Kalėdinę nuotaiką.

kaledos_1

 

Plačiau >>

•  2015-12-23______________________________________________________________________________

erasmus_logo

Įgyvendinant Erasmus + K1 programos projektą „Mobilumas mokantis – patirtis gyvenime" iš trijų savaičių stažuotės Olandijos Stichting BVE Oost-Gelderland koledžo grįžo automobilių elektromechaniko specialybės II kurso mokiniai Deividas Karalius ir Deividas Soltys, kurie dalinasi savo paskutinių dviejų savaičių užsienyje įspūdžiais:

„Gruodžio 22 dieną grįžome iš trijų savaičių stažuotės Olandijoje. Per tą laiką Olandijoje Doetinchem miestelyje patyrėme daug naujų įspūdžių. Pirmąją savaitę kūrėme laidyną bagiui (savadarbei transporto priemonei) apie tai plačiau galite paskaityti mūsų ankstesniame straipsnyje. Antrąją savaitę pradėjome dirbti Mercedes-Benz ir Ford kompanijų servise.

pr53_stazuote_001

 

Plačiau >>

•  2015-12-19______________________________________________________________________________

„Artėja gražiausias metų laikas, kai visi pilni gerumo ir grožio, laikas kai norisi dalintis, kai širdys veriasi plačiai..." – tokiais žodžiais Smulkiojo verslo organizavimo ir Medienos apdirbimo ir statybos skyrių bendruomenė buvo kviečiama pasidalinti savo gerumu, puošdami mokyklą savo kurtomis Kalėdinėmis puokštėmis, o gruodžio 18 d. Kalėdinės popietės metu pasveikinti vieni kitus nuoširdžiausiais linkėjimais.

kaledos_svo_01

 

Plačiau >>

•  2015-12-18______________________________________________________________________________

Kai tamsa apgaubia žemę savo paslaptingu šydu, o diena sutelpa į mažo vaiko kumštelį, visi laukiame Kalėdų stebuklo. Pritemęs pasaulis nekantrauja, kada iš aukštybių atsklis šviesa, kada meilė kūdikio pavidalu nužengs į žemę. Prieššventinis laikotarpis skatina užsikrėsti gerumu, noru kažką padaryti geriau, dalintis šypsena, meile, pagarba.

Gruodžio 17 dieną Transporto ir metalo skyrių mokytojai ir mokiniai buvo pakviesti į renginį, kad visi kartu pabūtų prasmingo susikaupimo, pamąstymų auroje. 

kaledos_06

 

Plačiau >>

•  2015-12-18______________________________________________________________________________

Gruodžio 17 centro bendrabutyje vyko kalėdinė vakaronė. Renginio pradžioje primintos kūčių ir Šv. Kalėdų papročiai ir tradicijos. Šiuo tikslu žiūrėtas ir aptartas filmas „Kalėdų belaukiant". Dalintasi įspūdžiais ką kiekvienam mūsų reiškia Šv. Kalėdos, kokius atsiminimus atsinešėme iš vaikystės. Buvo menamos mįslės susijusios su žiemos laikotarpiu, jų šventėmis. Vakaronės metu organizuotos įvairios rungtys ir lietuvių liaudies žaidimai: „Spėk, kas?", „Kalėdiniai saldainiai", „Nupiešk Sniego senį", „Kalėdinė kojinė", „Kalėdinė dėlionė", „Kalėdų ABC", „Kalėdinės raidė".

Visi aktyviai dalyvavę mokiniai buvo įvertinti atsiminimo dovanėlėmis ir pavaišinti saldžiais prizais.

vakarone_01

 

Plačiau >>

•  2015-12-18______________________________________________________________________________

erasmus_logo

Kauno statybininkų rengimo centras partnerio teisėmis dalyvauja Marijampolės profesinio rengimo centro įgyvendinamame ERASMUS+, 1 pagrindinis veiksmo – Asmenų mobilumas mokymosi tikslais projekte „Tobulinkis ir tapk versliu". Kauno SRC projekto dalyvių atrankos komisija 2015-09-09 įvykdė projekto dalyvių atranką. Norą dalyvauti atrankoje pareiškė 6 mokiniai. Komisija įvertinusi kandidatų atitikimą skelbime nurodytiems kriterijams bei slaptu balsavimu pagal gautą didžiausią balų skaičių atrinko dalyvius ir sudarė rezervinį dalyvių sąrašą. Į stažuotę nutarta siųsti šiuos medienos apdirbimo ir statybos skyriaus mokinius: Tenerifė (Ispanija) – Mantas Derevianko ir Tadas Liudvinaitis; Malta – Arnoldas Šukys. Vienbalsiai nutarta Deividą Ruškį įtraukti į rezervinį dalyvių sąrašą.

pr58_1

 

Plačiau >>

•  2015-12-17______________________________________________________________________________

Transporto ir metalo skyriaus mokiniai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje Anykščiuose „Kalėdų papročiai ir tradicijos". Sodyboje mus sutiko Kalėdų senis, su kuriuo linksmai pažaidėme liaudies žaidimus, spėliojome mįsles, vyko pokalbis apie Adventą, patiekalus, jų simboliką ir susėdę prie Kūčių stalo vaišinomės. Vėliau aplankėme Arklio muziejų, užkopėme ant Liūdiškių piliakalnio, perėjome lajų takų, sužinojome apie garsųjį Puntuką. Laimingi grįžome namo, sužinoję daug naujo.

ekskursija_01

 

Plačiau >>

•  2015-12-17______________________________________________________________________________

2015 m. gruodžio 16 dieną Elektrėnuose vyko nacionalinis logisto ekspeditoriaus profesinio meistriškumo konkursas „Logistas ekspeditorius 2015". Konkurse dalyvavo devynios komandos iš visos Lietuvos: Šilutės, Alytaus, Ukmergės, Kėdainių, Elektrėnų, Kauno ir trys komandos iš Vilniaus profesinių mokyklų. Mūsų mokyklos komandą atstovavo LE14V1 grupės mokiniai: Egidija Petravičiūtė, Ernestas Korsakovas ir Marius Gustauskas.

konkursas_1

 

Plačiau >>

•  2015-12-15______________________________________________________________________________

Oi laukiam laukiam mes Kalėdų laukiam.

laukiam_kaledu

 

Sandra, Samanta ir jų Kalėdų senelis Jonas, LE14 grupė,
Kauno SRC Smulkiojo verslo organizavimo skyrius

 

Laukiant Šv. Kalėdų mokyklos foje pasipuošė mokinių rankomis sukurtomis kalėdinėmis puokštėmis.

kaledos_01kaledos_02kaledos_03kaledos_04kaledos_05kaledos_06kaledos_07kaledos_08kaledos_09kaledos_10kaledos_11kaledos_12kaledos_13kaledos_14kaledos_15kaledos_16

 

•  2015-12-10______________________________________________________________________________

olympis

Lapkričio mėnesį centro mokiniai dalyvavo Respublikiniame edukaciniame konkurse „Olympis 2015 – Rudens sesija“. Jau paaiškėjo galutiniai konkurso rezultatai. Šiemet konkursuose dalyvavo daugiau nei 32 tūkstančiai mokinių iš 934 Lietuvos mokymo įstaigų! Mūsų mokyklos mokiniai sprendė anglų kalbos, lietuvių kalbos, matematikos, fizikos, informacinių technologijų, biologijos ir istorijos testus.

Informacinių technologijų konkurse dalyvavo 11 mokinių.

olympis_IT_1

Sveikiname visus konkurso dalyvius ir nugalėtojus!

 

Plačiau >>

•  2015-12-10______________________________________________________________________________

olympis

11 Smulkiojo verslo organizavimo skyriaus mokinių dalyvavo Respublikiniame edukaciniame anglų kalbos konkurse „Olympis 2015 – Rudens sesija“. Geriausiai pasirodė ir I laipsnio diplomu buvo įvertintas KD 15 grupės mokinys Ernestas Jasaitis. II laipsnio diplomu – LE 15 grupės mokinė Laura Brazaitytė ir KD 14 grupės atstovai Mantas Pranaitis bei Lukas Mickevičius, III laipsnio diplomu – LE 15 grupės mokiniai Aivaras Bakutis ir Laimonas Kaupas. Kiti dalyviai buvo apdovanoti konkurso dalyvių diplomais.

Tikėkimės, jog geri rezultatai taps paskata tolesnėms anglų kalbos studijoms.

Mokytojas Darius Kazlauskas

 

•  2015-12-09______________________________________________________________________________

KSRC bendrabutyje gruodžio 8 d. vyko „Gražiausio – tvarkingiausio kambario“ konkursas. Konkurso metu buvo vertinamas mokinių gebėjimas pagal galimybes sukurti jaukią aplinką kambaryje, kreipiamas dėmesys į tvarką spintose bei lentynose. Žiūrima ar spintelės naudojamos pagal paskirtį, ar visi kambaryje esantys paviršiai švarūs. Norint tinkamai ir teisingai įvertinti kambarių būklę, jie buvo fotografuojami. Vertinant kambarius atsižvelgta į komisijos narių nuomonę. Bendru nutarimu nuspręsta apdovanoti: 202, 314, 400, 511 kambariuose gyvenančius mokinius. Nedaug nuo jų atsiliko 213, 216, 403, 300, 510, 501, 515 kambariai. Mokinių paskatinimui įteikti padėkos raštai bei dovanėlės tolimesnei švarai ir tvarkai kambariuose palaikyti.

bendrabutis_3

 

Plačiau >>

•  2015-12-07______________________________________________________________________________

vmi_viktorina

Mokesčių svarbą suprantame kiekvienas, nes jie yra pagrindinis valstybės pajamų šaltinis, iš esmės, valstybė siekia vieno tikslo – visuotinės gyventojų gerovės, todėl turėtume žinoti savo valstybės mokesčių sistemą.

2015-12-08 Smulkiojo verslo organizavimo skyriaus mokinių komanda „Ežiukai" (Rūta Šeškevičiūtė (LE 14 gr.), Monika Erlanda Jokūbaitytė (AK 15/V gr.), Indrė Adomaitytė (LE 14 gr.), Sandra Dirmaitė (LE 14 gr.)) dalyvavo Valstybinės mokesčių inspekcijos organizuotoje viktorinoje „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam". Komandos nariai Pirmajame viktorinos etape tikimės nugalėti ir dalyvauti antrame etape.

 

Gentrūda Česnovienė, matematikos mokytoja ekspertė
Genė Rainienė, profesijos mokytoja metodininkė

 

•  2015-12-08______________________________________________________________________________

erasmus_logo

Gruodžio 5 d. iš trijų savaičių stažuotės Olandijos ID koledže grįžo automobilių mechaniko specialybės II kurso mokinys Justinas Nenorta, kuris dalinasi savo paskutinių dviejų savaičių užsienyje: „Taigi, paskutines dvi savaites praleidome labai smagiai. Su vienu iš elektrotechnikos mokytoju Bergu buvome nuvykę į automobilių muziejų, ten pamatėme labai retų ir net nematytų eksponatų.

stazuote_0001

 

Plačiau >>

•  2015-12-07______________________________________________________________________________

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tradiciniame metų šventiniame vakare pagerbti beveik dešimties nominacijų laureatai, labiausiai nusipelniusieji verslininkai. Šiemet Metų profesinio rengimo institucija tapo Kauno statybininkų rengimo centras, surinkęs daugiausiai balų pagal nustatytus vertinimo kriterijus. Tai visos Centro bendruomenės 2015 m. veiklos įvertinimas. Sveikinimai visiems Kauno statybininkų rengimo centro bendruomenės nariams.

apdovanojimai_1 

Daugiau apie renginį http://chamber.lt/LT/Pradzia/Naujienos/Rumu-naujienos/Tradicinis-rumu-metinis-renginys-jau-21-aji-karta 

Plačiau >>

•  2015-12-07______________________________________________________________________________

erasmus_logo

Manau, kad daugeliui mokinių, besimokančių Kauno SRC metalo ir transporto skyriuose, pamokų metu, per pertraukas ar valgykloje, teko stebėti angliškai kalbančius jaunuolius. Taip! Nesuklydote! Tai Automobility tinklo dalyviai atvykę pagal Erasmus+ programos projektus „Erasmus+LdV=Mobility Into Reality" (Estija) ir „SUMO" (Suomija) stažuotis į mūsų mokyklą: Juko Hanninen su Topi Karki iš Suomijos Savon profesinės kolegijos, Kuopio miesto ir Marek Palmsalu su Jarno Soima iš Estijos, Rakvere profesinės mokyklos.

stazuote_001

 

Plačiau >>

•  2015-12-02______________________________________________________________________________

erasmus_logo

ERASMUS+, 1 pagrindinio veiksmo – Asmenų mobilumas mokymosi tikslais projekto „Socialinės atskirties mažinimas per profesinį mokymą“ dalyvės Diana Rainytė, Rūta Česnovienė, Virginija Griškevičienė ir Genė Rainienė, pasinaudojusios stažuotės Italijoje metu įgytomis žiniomis ir patirtimi, parengė „DARBO SU SOCIALINĘ ATSKIRTĮ PATIRIANČIAIS MOKINIAIS, METODIKŲ APRAŠĄ“, kuris tikėtina pagelbės bet kuriam mūsų bendruomenės ugdomojo proceso dalyviui – mokytojui, profesijos mokytojui, socialiniam darbuotojui, mokinių tėvams, t.y. visiems, kurie dalijasi atsakomybe už kiekvieno konkretaus vaiko ugdymo rezultatus.

pr59_metodika

 

Projekto vadovė Aida Gružinskienė

•  2015-12-02______________________________________________________________________________

Gruodžio 1 d. Pasaulinės AIDS dienos proga Smulkiojo verslo organizavimo ir Medienos apdirbimo ir statybos skyrių bendruomenė prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuojamo protmūšio: „AIDS geriau žinoti".

Mokyklos bendruomenė buvo informuota apie planuojamą iniciatyvą ir pakviesta suburti komandas. Visą savaitę mokiniai būrė komandas, ruošė prisistatymus, galvojo komandoms pavadinimus, gilino žinias, aiškinosi AIDS dienos tikslus ir jos minėjimo svarbą.

aids_1

 

Plačiau >>

•  2015-12-01______________________________________________________________________________

2015-11-16 projektų vadovė Aida Ilona Gružinskienė dalyvavo Airijos nacionalinės agentūros Leargas organizuotame renginyje Šiaurės šalims „Projektų kokybės gerinimas plėtojant tarptautinį bendradarbiavimą". Dalyvauti šiame renginyje ji buvo pakviesta Švietimo mainų paramos fondo. Projektų vadovė dalinasi dalyvavimo šiame renginyje įspūdžiais:

„TBV rengiausi labai atsakingai – pasidomėdama apie reikalavimus, keliamus Europinio plėtros plano parengimui, apie kokybės užtikrinimo ir Tarptautiškumo plėtrą savo mokykloje; perskaičiau dar kartą Centro Tarptautiškumo strategiją, pasidomėjau ekspertų vertinimu ir pateiktomis pastabomis jos tobulinimui. Peržiūrėjau savo institucijos Europinį vystymo planą. Su kolegomis aptarėme projekto dalyvių užsienyje savaiminiu ar formaliuoju būdu įgytų mokymosi rezultatų patvirtinimo, pripažinimo bei jų įforminimo mūsų mokykloje patirtį, pasidomėjau partnerių patirtimi šiuo klausimu, susipažinau su nauja terminologija. Taip pat parengiau ir išsiunčiau rengėjams mūsų vykdomo projekto Erasmus+ programos 1 pagrindini veiksmo projekto „Socialinės atskirties mažinimas per profesinį mobilumą" trumpą pristatymą.

dublinas_1

 

Plačiau >>

•  2015-11-30______________________________________________________________________________

nordplus_junior

MOKYTOJŲ DĖMESIUI!

Skelbiama Nordplus Junior

projekto Nr. NPJR-2015/10074 „No hate" („Be patyčių")

dalyvių atranka

Projekto dalyviai – bendrojo ir profesinio ugdymo mokytojai bus atrenkami pagal šiuos kriterijus:

 • motyvacija vykdyti projekto veiklas;
 • patirtis skatinant ugdymą be patyčių;
 • kompiuterinis raštingumas;
 • anglų kalbos žinios (A2 lygis), rusų kalbos žinios būtų privalumas;
 • motyvacija vykdyti projekto sklaidą.

Bus atrinkti 2 mokytojai

Preliminarus stažuotės laikas – 2016 m. sausio 25-29 d.

Stažuotė vyks Savon profesinėje mokykloje, Kuopijo, Suomija.

Stažuotės tikslas – pateikti vykdytų apklausų pagal klausimynus rezultatus, palyginti šalių partnerių rezultatus, pasidalinti geriausiomis patirtimis, metodais, naudotais pamokose, renginiuose apie Toleranciją, stebėti atviras pamokas, analizuoti socialinius požymius, skatinančius patyčias.

Mokytojai, norintys dalyvauti projekto dalyvių atrankoje, projekto dalyvių atrankos komisijai iki š.m. gruodžio 4 d. pateikia užpildytą Europass CV dalyvauti atrankoje anglų k. mokytojai J. Urbei, 304 kab.

Dalyvių atranka vyks 2015 m. gruodžio 7 d. 14 val. 304 kabinete. Dalyvavimas būtinas. Atrinkti dalyviai bus informuoti asmeniškai.

 

•  2015-11-30______________________________________________________________________________

erasmus_logo

Įgyvendinant Erasmus+ programos projektą „Mobilumas mokantis – patirtis gyvenime", nuo šių metų lapkričio 15 d. Olandijos Stichting BVE Oost-Gelderland koledže stažuojasi Kauno statybininkų rengimo centro antrojo kurso automobilių elektromechaniko specialybės mokiniai Deividas Soltys ir Deividas Karalius, kur įgys teorinių ir praktinių žinių studijuojant „Elektros laidų instaliacijos" modulį. Praėjusiais metais šį modulį mokėsi Tomas Orlovas ir Mantas Matukaitis, kaip sekėsi pirmoji savaitė savo įspūdžiais dalinasi Deividas Soltys.

olandija_001

 

Plačiau >>

•  2015-11-27______________________________________________________________________________

Karjeros savaitė

logo_kam

„Formulės, teoremos, dėsniai, istorijos datos... Kam to reikia?" Ar dažnai tenka išgirsti šį klausimą iš savo mokinių? Ar nebuvo kilusi mintis „Jei tik galėčiau į savo pamoką pakviesti patyrusį inžinierių, gerbiamą mokslininką ar kino filmų režisierių, kuris pademonstruotų, kaip mokykloje gautos žinios šiandien praverčia jo kasdieniame darbe..."?

 

 

 

Plačiau >>

•  2015-11-27______________________________________________________________________________

Lapkričio 26 d. Kauno SRC įvyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Jaunasis santechnikas 2015“. Dalyvavo mokiniai iš Vilniaus SRC, Alytaus PRC, Vilniaus komunalinių paslaugų, Šiaulių PRC, Klaipėdos laivų statybos ir remonto, Všį. Panevėžio PRC ir Kauno SRC mokiniai. Konkurso metu vyko du mokomieji seminarai svečiams, palydėjusiems mokinius į konkursą. Seminaro temos: „Vamzdynų sistemos“ (lektorius iš firmos „Uponor“) ir „Šildymo sistemos“ (lektorius profesorius iš firmos „Gilius ir co“). Šių metų konkurso trečiosios vietos nugalėtojai – Vilniaus SRC mokyklos mokiniai, antrosios vietos nugalėtojai – Všį Panevėžio PRC mokyklos mokiniai ir konkurso „Jaunasis santechnikas 2015“ nugalėtojai – Kauno SRC SŠ-14 grupės mokiniai Martynas Bielskis ir Valdas Černevičius.

nugaletojai_1

 

Plačiau >>

•  2015-11-27______________________________________________________________________________

Šių metų lapkričio 26 d. KSRC bendrabutyje įvyko „Bendrabučio misterio“ rinkimo konkursas. Renginį vedė bendrabučio svečias N.Kulikauskaitė ir LE-14 gr. mokinė S.Dirmaitė. 18.30 val. mokiniai rinkosi į poilsio salę, kur prasidėjo įvairios rungtys: mokiniai pasakojo, kaip jie supranta mandagumą, tarpusavio supratimą (iš gestų), bandė apskaičiuoti savo savaitės biudžetą; „virė“ sriubą (pagal sumanymą), skuto, pjaustė morkas ir svogūnus mišrainei, krovė lagaminą kelionei į bendrabutį. Teigiamų emocijų sukėlė rungtys: „Snaiperis“, „Degustacija“, „Išleisk merginą į klubą“, pagal patarlę „pasodink medį, pastatyk namą, užaugink vaiką“ statė namą (lego kaladėlės), vystė vaiką..., lankstė ir leido popierinius lėktuvėlius, piešė „misterį“.

misteris

 

Plačiau >>

•  2015-11-26______________________________________________________________________________

2015 m. lapkričio mėn. 26 dieną smulkiojo verslo organizavimo skyriuje vyko kompiuterinės įrangos derintojų specialybės mokinių profesinio meistriškumo konkursas „Įveik kodą", kuriame varžėsi keturios komandos iš KD13, KD14, KD14v ir KD15 grupių atstovų.

iveikkoda_2015_400

 

Plačiau >>

•  2015-11-26______________________________________________________________________________

logo_kam

Šių metų lapkričio 25 dieną Smulkiojo verslo organizavimo skyriuje vyko pamoka-seminaras „Ketinantiems kurti verslą: verslo liudijimas ir individuali veikla pagal pažymą". Pamoką-seminarą vedė valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR finansų ministerijos tarnautoja Lina Šipkauskienė, kuri supažindino su verslo formomis, veikiančiomis kaip privatus, o ne juridinis asmuo. Tai veikla vykdoma su verslo liudijimu arba pagal pažymą. Atskleidė jų steigimo ypatumus bei privalomus mokesčius.

Pamokoje-seminare dalyvavo logisto ekspedirotiaus, apskaitininko kasininko ir kompiuterinės įrangos specialybės mokiniai.

SVO skyriuje mokinių profesinio mokymo procese aktyviai dalyvauja verslo ir valstybinių įstaigų atstovai.

vmi_1

vmi_2

 

•  2015-11-23______________________________________________________________________________

erasmus_logo

Įgyvendinant Erasmus+ programos projektą „Mobilumas mokantis – patirtis gyvenime", į stažuotę Olandijos ID koledžą išvyko Marijampolės profesinio rengimo centro mokinys Gražvydas Karpavičius ir Kauno statybininkų rengimo centro mokinys Justinas Nenorta įgyti teorinių ir praktinių žinių studijuojant „Duomenų perdavimo tinklas automobilyje“ modulį.

stazuote_06

  

Plačiau >>

•  2015-11-19______________________________________________________________________________

Kauno statybininkų rengimo centro smulkiojo verslo organizavimo skyriuje 2015-11-18 visi „nevertėliai" (būsimieji fuksai), „kiti žiobarai" bei „krikštytojai" – LE14 ir KD14 grupių mokiniai rinkosi į Aktų salę, kur vyko labai svarbus ir reikalingas renginys pirmakursiams „Hogvartso pasakėlės arba geriau vėliau pakrikštyti negu... " Kad taptų fuksais pirmo kurso mokiniams teko atlaikyti daug sunkių išbandymų su kuriais jie sėkmingai susidorojo ir tuo patvirtino, kad jie verti fukso vardo.

krikstynos_2015_17

 

Plačiau >>

•  2015-11-19______________________________________________________________________________

Bendrabutyje gyvenantys mokiniai pradeda ruoštis „gražiausio-švariausio kambario" rinkimams. Savitvarkos dienos metu mokiniai kruopščiai atlieka jiems skirtus darbus.

tvarka_03

 

Plačiau >>

•  2015-11-18______________________________________________________________________________

Lapkričio 17 dieną Smulkiojo verslo organizavimo ir Medienos apdirbimo ir statybos skyrių bendruomenė paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną. Šiai metais svečiuose lankėsi Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės atstovai. Savanoriai skatino mokinius sieti savo ateitį su Lietuvos kariuomene, tarnauti savo šaliai, prisidėti prie jos saugumo užtikrinimo ir pasirinkti sau priimtiną tarnybos būdą.

kariai_1

 

Plačiau >>

•  2015-11-18______________________________________________________________________________

logo_kamtoreikia

PAMOKA-SEMINARAS „DARBO RINKA: TIKROVĖ IR MITAI"

Šiuolaikinės darbo rinkos dinamika kelia gausybę reikalavimų žmogui jo karjeros kelyje. Baigiant profesinę mokyklą mokiniams kyla daug klausimų – kur įsidarbinti, kaip planuoti savo ateitį. Todėl 2015 m. lapkričio 17 d. KSRC Smulkiojo verslo organizavimo skyriuje vyko pamoka-seminaras „Darbo rinka: tikrovė ir mitai" logisto ekspeditoriaus bei kompiuterinės įrangos derintojo specialybių mokiniams. Pamoką-seminarą vedė Įdarbinimo tarpininkavimo centro bei portalo CVKAUNAS.LT vadovas Žilvinas Padegimas, kuris mokiniams pateikė daug naudingų patarimų apie galimybę susirasti darbą ir įsitvirtinti darbo rinkoje, kaip pristatyti save darbdaviui, kaip teisingai pildyti gyvenimo aprašymus. Įmonės vadovas apžvelgė dažniausiai daromas klaidas ieškant darbo, pateikė pavyzdžių kaip jų išvengti, atsakė į mokinių klausimus.

pamoka_1

 

Plačiau >>

•  2015-11-17______________________________________________________________________________

Minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną Smulkiojo verslo organizavimo ir Medienos apdirbimo ir statybos skyrių bendruomenė prisijungė prie Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos inicijuojamos akcijos – kartu kurkime TOLERANCIJOS MOZAIKĄ!

Pirmiausia grupių vadovai su mokiniais aptarė žodžio „tolerancija" prasmę ir reikšmę. Analizavo tolerancijos/ netolerancijos pavyzdžius, aptarė dabarties aktualias temas: kasdienes gyvenimo situacijas, tarpusavio bendravimą, bandė atsakyti sau – ar mes tikrai gyvename tolerantiškoje visuomenėje ir kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija.

tolerancija_01

 

Plačiau >>

•  2015-11-17______________________________________________________________________________

Lapkričio 16 d. Transporto ir Metalo skyrių AE14, AM15/2, SŠ15 grupių mokiniai ir mokytojos G. Kudinov, V. Navagruckaitė, L. Sarapinienė, J. Urbė ir grupės vadovė D. Žukaitytė minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Mokytojos vedė integruotą pamoką, kurioje diskutavo apie toleranciją, aptarė su mokiniais ypač aktualią šių dienų problemą – pabėgėlius ir jų integraciją. Mokiniai taip pat aktyviai įsitraukė į kūrybinę veiklą – kūrė šių metų Tarptautinės tolerancijos dienos simbolį – mozaiką. Po mozaikos kūrimo visi dalyvavo lauke vykusioje fotosesijoje ir išreiškė savo toleranciją puikiu paveikslu – širdimi, kurią suformavo dalyvavę mokiniai ir mokytojai.

tolerancija_1

 

Plačiau >>

•  2015-11-15______________________________________________________________________________

Lapkričio 12 dieną Vilniuje, Socialinių mokslų kolegijoje vykusio renginio metu Kauno statybininkų rengimo centrui iškilmingai įteikta 2015 m. Erasmus+ profesinio mokymo ir mobilumo chartija. Jas gavo tik keturiolika profesinio mokymo institucijų (http://erasmus-plius.lt/uploads/files/2015-pm-chartijos-gavėjai.pdf)

Programos Erasmus+ profesinio mokymo mobilumo chartija skirta skatinti organizacijas, kurios organizuodamos profesinio mokymo įstaigų moksleivių ir darbuotojų mobilumą yra pasiekusios kokybiškų rezultatų, toliau plėtoti savo europines tarptautiškumo strategijas.

chartija_3

 

Plačiau >>

•  2015-11-14______________________________________________________________________________

erasmus_logo

Kauno statybininkų rengimo centro suvirintojo specialybės mokiniai Eimantas Augustaitis, Kostas Mazgeika ir Gytis Kulikauskas baigė trijų savaičių stažuotę Turkijoje, įgyvendinant Erasmus+ K1 programos projektą Nr.2015-1-LT01-KA102-013197 „Inžinerinių profesijų mokinių tarptautinė praktika".

pr57_diplomu_iteikimas2

  

Plačiau >>

•  2015-11-13______________________________________________________________________________

2015 m. lapkričio 10-12 dienomis Kauno statybininkų rengimo centre lankėsi iš Danijos SDE profesinės mokyklos mokytojai Finn Helleskov Andersen ir Bryan Haar. Jų vizito tikslas – susipažinti su Kauno statybininkų rengimo centro logisto ekspeditoriaus mokymo programos įgyvendinimu, praktinio mokymo galimybėmis, aptarti mokinių iš Danijos praktikos atlikimą.

danai_1

 

Plačiau >>

•  2015-11-10______________________________________________________________________________

2015-11-09 dieną bendrabutyje įvyko piešinių konkursas „Kaip mane veikia ruduo?". Konkurso tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, meninius gebėjimus bei skatinti saviraišką. Mokiniai popieriaus lape turėjo išreikšti savo jausmus, išgyvenimus rudens periodo metu. Bendrabučio auklėtojai kartu su bendrabučio tarybos nariais išrinko piešinį, labiausiai atitikusį temą. Vienbalsiai išrinktas 500 kambaryje, gyvenančių mokinių atliktas darbas. Mokiniai apdovanoti „saldžiu" prizu.

ruduo 

•  2015-11-09______________________________________________________________________________

nordplus_Junior_75

Šių metų lapkričio 2-6 dienomis anglų kalbos mokytojos Jurgita Urbė ir Genia Kudinov dalyvavo tarptautinio Nordplus Junior projekto "No hate" Nr. NPJR-2015/10074 susitikime, kuris vyko Jelgavos Technikos mokykloje. Susitikime taip pat dalyvavo partneriai iš Estijos, Latvijos bei Suomijos.

Pirmąją susitikimo dieną dalyviai susipažino, pristatė savo šalių mokymo sistemas, mokyklas, siūlomas profesijas, taip pat aplankė atnaujintas Jelgavos technikos mokyklos dirbtuves.

pr60_01

 

Plačiau >>

•  2015-10-28______________________________________________________________________________

Praėjusiais mokslo metais Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Ugdymo plėtotės centras pakvietė šalies mokytojus dalintis gerąja pilietiškumo ugdymo patirtimi konkurse „Pilietiškumo ugdymo sėkmės istorija". Pilietiškumo ugdymas – vienas iš svarbiausių Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030" švietimui keliamų tikslų. Taigi, Kauno statybininkų rengimo centro mokytojos Jurgita Urbė ir Loretė Sarapinienė prisijungė ir pasidalino savo sėkmės istorija „ Mūsų pyktis gali išnykti", kurioje įtraukė mokyklos mokinius ir jų tėvelius į pilietinę ir socialinę veiklą.

Ir šiais metais spalio 27 dieną Panemunės pilyje vykusiame baigiamajame konkurso renginyje, buvo apdovanotos organizatorių ir partnerių dovanomis.

panemunes_pilis_2

panemunes_pilis_1 

•  2015-10-26______________________________________________________________________________

erasmus_logo

Kartu su Kėdainių profesiniu rengimo centru įgyvendinant Erasmus+ K1 programos projektą Nr.2015-1-LT01-KA102-013197 „Inžinerinių profesijų mokinių tarptautinė praktika“, trys Kauno statybininkų rengimo centro suvirintojo specialybės mokiniai Eimantas Augustaitis, Kostas Mazgeika ir Gytis Kulikauskas spalio 18 d. išvyko į trijų savaičių stažuotę Turkijoje.

turkija_01

 

Plačiau >>

•  2015-10-23______________________________________________________________________________

ruduo

MOKINIŲ DĖMESIUI!

Rudens atostogos prasideda 2015-10-26 ir baigiasi 2015-10-30.

 

•  2015-10-23______________________________________________________________________________

2015 m. spalio 22 d. Kauno moksleivių aplinkotyros centre vyko Kauno miesto ir rajono ugdymo įstaigų 4-12 klasių mokinių konferencija „SVEIKA GYVENSENA ŠIANDIEN – GALIMYBĖS IR PERSPEKTYVOS", kurios tikslas – aktyvinti mokinių sveikos gyvensenos judėjimą, įvairialypę sveikatinimo veiklą, formuoti ugdytinių sveikos gyvensenos įgūdžius ir vertybines nuostatas, iškelti šiandienines jaunimo sveikatinimo problemas bei skleisti gerosios praktikos veiklą.

Konferencijoje dalyvavo LE14 grupės mokiniai S. Dirmaitė ir A. Krikštapaitis ir pristatė pranešimą „Sveikas maistas".

sveikas_maistas

 

Vadovė Violeta Povilonytė

•  2015-10-22______________________________________________________________________________

konferencija

2015 m. spalio 21 dieną KSRC profesijos mokytojos, karjeros specialistės Violeta Ašmontienė ir Vida Budrikienė dalyvavo Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos organizuotoje konferencijoje švietimo darbuotojams „Padėk vaikui pasirinkti (karjerą)". Konferencijoje sveikinimo žodžius tarė Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas, Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos direktorius Paulius Martinaitis, Kauno švietimo ir ugdymo skyriaus vyresnioji specialistė Alvyda Panfilaitė.

konferencija_01

 

Plačiau >>

•  2015-10-20______________________________________________________________________________

erasmus_logo

Kauno statybininkų rengimo centrui įgyvendinant Erasmus+ KA1-Asmenų mobilumas mokymosi tikslais projektą „Socialinės atskirties mažinimas per profesinį tobulėjimą" Nr. 2015-1-LT01-KA102-013215, projekto tikslas – socialinės atskirties mažinimas per projekto dalyvių asmeninį tobulėjimą, buvo pasiektas.

2015-10-09 iki 2015-10-16 vyko personalo praktikos/darbo stebėjimo vizitas Italijoje, Calabrio regione. Vizitą organizavo tarpinė organizacija Giovani per L'Europa, turinti daug patirties organizuojant programas socialinę atskirtį patiriančių mokinių problemų sprendimui.

Į Italiją vyko Kauno SRC Smulkiojo verslo organizavimo skyriaus atstovai, turintys auklėjamojo darbo patirtį, dalyvaujantys mokyklos bendruomeninėje veikloje, gebantys identifikuoti socialinės atskirties mokinius, rengti socialinių įgūdžių tobulinimo programas.

italija_01

 

Plačiau >>

•  2015-10-19______________________________________________________________________________

Transporto ir metalo skyriaus AM15/2 grupės mokiniai kartu su grupės vadove lankėsi tūkstančio ežerų krašte – Mozūrijoje, kuris garsėja raudonų plytų gotikinėmis pilimis, menančiomis kryžiuočių ordino laikus. Dauguma jų iškilo XIV amžiuje ir kadaise atliko gynybinę ar rezidencinę funkcijas. Gražiausios iš jų – tai Nidzicos pilis, Lidzbark Warminski vyskupų rezidencija taip pat Kenštyno, Olštino, Rešelio, Ryno pilys. Apsilankėmė Hitlerio bunkeriuose, kur paskutinį kartą buvo pasikesinta į nacių partijos vadą. Šv. Lipkoje (Šventalieptėje) klausėmės vargonų koncerto, Malborko pilyje klausėmės įdomaus gido paskojimo apie didžiausios Europoje plytinės viduramžių pilies istoriją, apie LDK kunigaikštį Kęstutį, Vytautą. O Griunvalde pasivaikščioje po lauką, kur lietuviai kartu su lenkais sutriuškino kryžiuočius.

mokiniai

malborko_pilis_2

 

•  2015-10-18______________________________________________________________________________

code_week

Programavimo savaitė CODEWEEK

Programavimas – tai ne tik nuobodus sėdėjimas prie kompiuterio, tai – mokymasis, kaip efektyviau spręsti problemas, mokymasis bendrauti ir bendradarbiauti. Jis padeda pažadinti mūsų kūrybingumą. Visų šių įgūdžių reikia jau dabar, kur bebūtum ir ką bedarytum, nes bet kokia žmogaus ir kompiuterio sąveika yra nustatoma programuojant.

Jau trečius metus Europos Sąjungoje minima programavimo savaitė. Prie šios iniciatyvos šiais metais mokyklos ribose prisijungėme ir mes, siekdami parodyti, kaip galima įgyvendinti idėjas programuojant, populiarinti programavimą, įtikinti, kad tai nėra taip sunku, kaip atrodo.

programavimas_1

 

Plačiau >>

•  2015-10-17______________________________________________________________________________

Praktinis seminaras santechnikams

Spalio 16 dieną Transporto ir metalo skyriuje vyko UAB „Gitana" prekiaujančios „Rothenberg" įrankiais, mokomasis seminaras santechniko specialybės mokiniams ir profesijos mokytojams. Seminaro dalyviai apžiūrėjo naujausius „Rothenberg" įrankius, kurie buvo atvežti specialiu transportu, leidusiu jau vietoje naudotis lauko įrankiais. Mokiniai susipažino, kaip reikia technologiškai teisingai sujungti lauko vamzdynus, naudojamus dujotiekio, nuotėkų ir vandentiekio sistemoms. Kadangi vamzdyno sujungimo procesas yra automatizuotas ir valdomas kompiuteriu, mokiniai taip pat galėjo pabandyti atlikti šią procedūrą.

seminaras_1

 

Plačiau >>

•  2015-10-12______________________________________________________________________________

olympis_2015

 

•  2015-10-08______________________________________________________________________________

erasmus_logo

Projektinis susitikimas Miunchene

Įgyvendinant Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramės projektą „Automobility modules for vocational education and training in Europe (AutoMovet)" Nr. 2013-1-DK1-LEO05-06940, Kauno statybininkų rengimo centro komanda, kurią sudarė projektų vadovė Aida Gružinskienė, Transporto ir metalo skyrių profesinio mokymo vedėjas Romualdas Gurkšnys, profesijos mokytojas Romualdas Kerinas ir anglų k. mokytoja Jurgita Urbė, dalyvavo baigiamajame projekto susitikime – tarptautinėje konferencijoje. Susitikimas vyko spalio 5-9 d. Miunchene, Vokietijoje.

miunchenas_01

 

Plačiau >>

•  2015-10-07______________________________________________________________________________

Spalio 5 dieną Smulkiojo verslo organizavimo ir medienos apdirbimo ir statybos skyriuje buvo šventiškai ir turiningai paminėta Mokytojų diena. Mokiniai susirinko į aktų salę pagerbti savo „gyvenimo vedlius" ir padėkoti už supratimą, meilę bei rūpestį. Mokytojai, pamaloninti ugdytinių sveikinimų, šypsenų ir kūrybingo pasirodymo, išvyko į šventinę kelionę po Anykščių kraštą su šūkiu ,,Kilti ir kelti".

anyksciai_01 

Plačiau >>

•  2015-10-07______________________________________________________________________________

nordplus_Junior_75

MOKYTOJŲ DĖMESIUI!

Skelbiama Nordplus Junior

projekto Nr. NPJR-2015/10074 „No hate" („Be patyčių")

dalyvių atranka

 

Projekto dalyviai – bendrojo ir profesinio ugdymo mokytojai bus atrenkami pagal šiuos kriterijus:

 • motyvacija vykdyti projekto veiklas;
 • patirtis skatinant ugdymą be patyčių;
 • kompiuterinis raštingumas;
 • anglų kalbos žinios (A2 lygis), rusų kalbos žinios būtų privalumas;
 • motyvacija vykdyti projekto sklaidą.

Bus atrinkti 2 mokytojai.

Preliminarus stažuotės laikas – 2015 m. lapkričio 2-6 d.

Stažuotė vyks Latvijos Jelgavos technikos mokykloje.

Stažuotės tikslas – susipažinti ir palyginti demokratinio ir žmogaus teisių ugdymo patirtis ir metodikas internetu, apibrėžti socialinės tapatybės tipus, aptarti/sukurti klausimynus, kurie bus naudojami projekto metu.

Mokytojai, norintys dalyvauti projekto dalyvių atrankoje, projekto dalyvių atrankos komisijai iki š.m. spalio 14 d. pateikia užpildytą Europass CV dalyvauti atrankoje anglų k. mokytojai J. Urbei, 304 kab.

Dalyvių atranka vyks 2015 m. spalio 15 d. 14 val. 304 kabinete. Dalyvavimas būtinas. Atrinkti dalyviai bus informuoti asmeniškai.

 

•  2015-10-07______________________________________________________________________________

Malonios akimirkos Pakruojo dvare

Savo profesinės šventės išvakarėse Transporto ir metalo skyrių pedagogai liko ištikimi tradicijai – apsilankyti dar nebūtame Lietuvos kampelyje. Šiemet keliai nuvedė į Pakruojį, į atgimusį Pakruojo dvarą, kurį nuo XIX a. pradžios valdė dvarininkai fon Ropai.

pakruojis_1

   

Plačiau >>

•  2015-10-05______________________________________________________________________________

Telydi Jus meilė ir laimė. Telydi Jus svajonė ir viltis. Telydi Jus ieškojimai ir atradimai. Telydi Jus sėkmė...

Šiais žodžiais, besipuikuojančiais skelbime, profesinės šventės proga Transporto ir metalo skyrių mokiniai savo mokytojus pakvietė į šventinį renginį. V. Zaborienei ir I. Skersienei padedant, mokiniai pedagogams skyrė gražiausius žodžius bei skambias dainas. Susirinkusius pedagogus sveikino ir prasmingai pamąstyti ragino Kauno Gerojo Ganytojo (Dainavos) parapijos kunigas Nerijus Pipiras, neprarasti optimizmo savo darbe kolegoms taip pat linkėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lida Makauskienė.

svente_1

 

Plačiau >>

•  2015-10-05______________________________________________________________________________

Ant stalo atversta knyga
brandina mokslo mintį...
Kasdien taisai mažas klaidas,
– Toks atminty mums liksi.
Pavargusi palinks galva,
kada visi jau miega.
O Tu taisai, taisai klaidas
– Tai mūsų gėrio pėdos.
Mes kasdienybėje kalti,
dažnai užgaunam žodžiais...
Nustebins puokštė tarpdury...
Iš rankų kris tau rožės.
Dėkojam, Mokytojau Tau
už Tavo didžią širdį.

rozes1

Su mokytojo diena!

 

•  2015-10-02______________________________________________________________________________

Reikalingas automobilių mechanikų profesijos mokytojas.

Informacija telefonu (8 37) 314105.

 

•  2015-09-30______________________________________________________________________________

koncertas

 

•  2015-09-30______________________________________________________________________________

Rugsėjo 28 dieną Transporto ir metalo skyriuje vyko renginys, skirtas Europos kalbų dienai paminėti. Mokiniai dalyvavo viktorinoje „Kalba langas į pasaulį". Komandos turėjo atlikti kalbines užduotis: parašyti, kaip sveikinamasi Europos Sąjungos šalyse; pagal nuotrauką atspėti asmenybę/veikėją/rašytoją ir nurodyti, iš kokios šalies jis yra, parašyti frazes keliomis kalbomis. Mokiniai turėjo gebėti taikyti ne tik savo žinias, bet ir gyvenimo patirtį. Atsakinėjant į klausimus komandose virė karštos diskusijos. Puikiai orientuota S14 grupės komanda laimėjo I vietą. Renginį organizavo mokytojos: Rima Vyzienė, Jurgita Urbė ir Loretė Sarapinienė.

pamoka_2 

Plačiau >>

 

•  2015-09-28______________________________________________________________________________

erasmus_logo                                                      src

MOKINIŲ DĖMESIUI!

Skelbiama ERASMUS+, Pirmojo pagrindinio veiksmo (mobilumas mokymosi tikslais – KA1) Leonardo da Vinci mobilumo projekto Nr. 2015-1-LT01-KA102-013215

„SOCIALINĖS ATSKIRTIES MAŽINIMAS PER PROFESINĮ TOBULĖJIMĄ"

papildoma dalyvių atranka

Projekto dalyviai – logisto ekspeditoriaus specialybės mokiniai bus atrenkami pagal šiuos kriterijus:

 • motyvacija;
 • anglų kalbos žinios;
 • grupės vadovo rekomendacija.

Bus atrinkti 4 mokiniai iš socialinės rizikos šeimų (socialinių pasų duomenys)

Preliminarus trijų savaičių stažuotės laikas – 2016 m. kovo 6-26 d.

Stažuotė vyks Estijos Rakvere Ametikool mokykloje.

Stažuotės tikslas – pagilinti teorines ir praktines žinias bei įgūdžius logistikos srityje, įgyti socialinių įgūdžių leidžiančių susidoroti su stresu, užmegzti ryšius su nepažįstamais žmonėmis, lengviau bendrauti, prisitaikyti darbo rinkoje.

Mokiniai, norintys dalyvauti projekto dalyvių atrankoje, projekto dalyvių atrankos komisijai iki š.m. spalio 7 d. pateikia užpildytą anketą ir Europass CV dalyvauti atrankoje profesinio mokymo SVO skyriaus vedėjai G. Rainienei, 13 kab.

Dalyvių atranka vyks 2015 m. spalio 8 d. 14 val. 22 kabinete. Dalyvavimas būtinas. Atrinkti dalyviai bus informuoti asmeniškai.

Projektų vadovė Aida Ilona Gružinskienė
Tel. 8 37 31 30 45
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai

 

•  2015-09-25______________________________________________________________________________

erasmus_logo                                                      src

MOKINIŲ DĖMESIUI!

Skelbiama ERASMUS+, Pirmojo pagrindinio veiksmo (mobilumas mokymosi tikslais – KA1) Leonardo da Vinci mobilumo projekto

„Mobilumas mokantis – patirtis gyvenime"

papildoma dalyvių atranka

Projekto dalyviai – antro ir trečio kurso automobilių mechaniko ir automobilių elektromechaniko specialybių mokiniai bus atrenkami pagal šiuos kriterijus:

 • Profesines žinias;
 • Komunikabilumą;
 • Gebėjimą dirbti komandoje;
 • Užsienio kalbų mokėjimą;
 • Kultūrinį išprusimą;
 • Asmenines savybes (atsakingumą, lankstumą, darbštumą, kantrumą, organizuotumą).

Preliminarūs stažuočių laikai (gali keistis) ir dalyvių skaičius:

Trijų savaičių vizitai:

 • Danijoje – 2016 m. balandžio 30 d. – 2016 m. gegužės 20 d., 2 dalyviai;
 • Ispanijoje – 2016 m. balandžio 3 - 23 d., 2 dalyviai;
 • Jungtinėje Karalystėje – 2016 m. gegužės 15 d. – 2016 m. birželio 4 d., 2 dalyviai;
 • Nyderlandų Karalystėje – 2015 m. lapkričio 22 d. - 2015 m. gruodžio 12 d., 1 dalyvis.
 • Nyderlandų Karalystėje – 2016 m. sausio 10 d. - 2016 m. sausio 29 d., 2 dalyviai.

Projekto dalyvių atranką vykdys projekto dalyvių atrankos komisija, kurią sudaro administracijos atstovas, profesijos ir užsienio kalbos mokytojai, grupių vadovai, socialinė pedagogė ir mokinių tarybos atstovas.

Iš mūsų centro dalyvauti stažuotėse papildomai bus atrinkti 9 dalyviai.

Mokiniai, norintys dalyvauti projekto dalyvių atrankoje, projekto dalyvių atrankos komisijai iki š.m. rugsėjo 30 d. pateikia užpildytą anketą ir prašymą dalyvauti atrankoje projekto vadovei Aidai Ilonai Gružinskienei, 208b kab. ar atsiųsti el.p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Projekto dalyvių atranka vyks š.m. spalio 1 d. 14 val. 101 kabinete. Dalyvavimas būtinas. Atrinkti dalyviai bus informuoti asmeniškai.

Projekto vadovė Aida Ilona Gružinskienė

Plačiau apie projektą http://www.src.kaunas.lm.lt/ 

Išsamesnė informacija – 208b kabinete.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai

 

•  2015-09-24______________________________________________________________________________

Tarptautinio projekto „LinkInJob" pristatymas - forumas

2015 m. rugsėjo 23 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyko tarptautinio projekto „LinkInJob" pristatymas-forumas. Šis projektas skirtas gerinti darbo neturinčių žmonių ar ieškančių darbo integracijai į darbo rinką. Projekto pristatymo forume dalyvavo ir Kauno statybininkų rengimo centro profesijos mokytoja, karjeros specialistė Vida Budrikienė. Forumo dalyviai diskutavo apie jaunimo nedarbo problematiką Lietuvos ir Kauno regiono mastu, apie veiksnius, nulemiančius jaunimo nedarbą. Diskutuota jaunimo karjeros planavimo ir integravimo į darbo rinką bei jaunimo verslumo ir jo skatinimo temomis.

linkln

 

•  2015-09-22______________________________________________________________________________

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos paminėjimas „Atminties kelias"

2015-09-21 Kauno statybininkų rengimo centro mokytojai: Violeta Zaborienė, tolerancijos ugdymo centro koordinatorė – Vaida Navagruckaitė suorganizavo išvyką į Kauno IX forto muziejų, minint Lietuvos žydų genocido dieną. Ekskursijoje dalyvavo: 2-osios gimnazijos, 10 klasės, AM 14/1, AE 14, SŠ 14, KD 14, AM 15/2,ST-14, ST-15 grupių mokiniai.

atmintis_2

 

Plačiau >>

•  2015-09-07______________________________________________________________________________

erasmus_logo                                                      src

MOKINIŲ DĖMESIUI!

Skelbiama ERASMUS+, Pirmojo pagrindinio veiksmo (mobilumas mokymosi tikslais – KA1)
Leonardo da Vinci mobilumo projekto Nr. 2015-1-LT01-KA102-013215

„SOCIALINĖS ATSKIRTIES MAŽINIMAS PER PROFESINĮ TOBULĖJIMĄ"

dalyvių atranka

Projekto dalyviai – logisto ekspeditoriaus specialybės mokiniai bus atrenkami pagal šiuos kriterijus:

 • motyvacija;
 • anglų kalbos žinios;
 • grupės vadovo rekomendacija.

Bus atrinkti 4 logisto ekpeditoriaus specialybės mokiniai

Preliminarus trijų savaičių stažuotės laikas - 2016 m. kovo 6-26 d.

Stažuotė vyks Estijos Rakvere Ametikool mokykloje.

Stažuotės tikslas – pagilinti teorines ir praktines žinias bei įgūdžius logistikos srityje, įgyti socialinių įgūdžių leidžiančių susidoroti su stresu, užmegzti ryšius su nepažįstamais žmonėmis, lengviau bendrauti, prisitaikyti darbo rinkoje.

Mokiniai, norintys dalyvauti projekto dalyvių atrankoje, projekto dalyvių atrankos komisijai iki š.m. rugsėjo 14 d. pateikia prašymą, užpildytą dalyvio anketą ir Europass CV dalyvauti atrankoje į 13 kab. profesinio mokymo SVO skyriaus vedėjai G. Rainienei.

Dalyvių atranka vyks 2015 m. rugsėjo 15 d. 14 val. 22 kab.

Dalyvavimas būtinas. Atrinkti dalyviai bus informuoti asmeniškai.

Projektų vadovė Aida Ilona Gružinskienė
Tel. 8 37 31 30 45
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai

 

•  2015-09-03______________________________________________________________________________

erasmus_logo                                                      src

MOKINIŲ DĖMESIUI!

Skelbiama Erasmus+ Programos 1 pagrindinio veiksmo projekto

NR. 2015-1-LT01-KA102-013218

„TOBULINKIS IR TAPK VERSLIU"

dalyvių atranka

Projekto metu numatytos praktikos stažuotės Maltoje ir Ispanijoje – Tenerifės saloje.

Stažuočių trukmė – 6 savaitės.

Preliminarus stažuočių laikas – 2016 m. vasario – kovo mėn.

Projekto dalyviai – II- III kurso staliaus profesijos mokiniai.

Dalyvių atrankos kriterijai:

 • geras profesijos mokymasis;
 • nepriekaištingas elgesys ir lankomumas;
 • pakankamos užsienio kalbos žinios;
 • dalyvių motyvacija;
 • noras dirbti komandoje.

Mokiniai, norintys dalyvauti atrankoje, turi parašyti prašymą ir užpildyti dalyvio anketą ir ją pateikti Profesinio mokymo medienos apdirbimo ir statybos skyriaus vedėjui iki rugsėjo 15 dienos!

(formas turi projekto vadovė ar profesinio mokymo medienos apdirbimo ir statybos skyriaus vedėjas)

Atrankos komisijos posėdis vyks rugsėjo 16 d. 14 val. Kauno statybininkų rengimo centro, Medienos apdirbimo ir statybos skyriaus, Taikos pr. 127, 101 kab. Apie atrankos rezultatus dalyviai bus informuojami asmeniškai.

Projekto vadovė Aida Ilona Gružinskienė
Tel. 8 37 31 30 45
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai

 

•  2015-09-03______________________________________________________________________________

erasmus_logo                                                      src

Suvirintojo profesinio mokymo programų
MOKINIŲ DĖMESIUI!

Skelbiame suvirintojo profesinio mokymo programų mokinių atranką dalyvauti ERASMUS+,
Pirmojo pagrindinio veiksmo (mobilumas mokymosi tikslais – KA1)
Leonardo da Vinci mobilumo projekto

NR. 2015-1-LT01-KA102-013197 ,,INŽINERINIŲ PROFESIJŲ MOKINIŲ TARPTAUTINĖ PRAKTIKA“

veiklose ir vykti į 3 savaičių stažuotę Turkijoje, Nevsehir mieste

Projekto dalyviai - II-III kurso suvirintojo profesijos mokiniai.

Atrankos laikas ir vieta: 2015-09-09 (trečiadienį) 14.00 val. Kauno statybininkų rengimo centro Transporto ir metalo skyriuje, V. Krėvės per. 114, 101 kab. vyks mokinių, norinčių vykti į praktinę stažuotę Turkijoje atranka.

Projekto dalyviai bus atrenkami pagal šiuos kriterijus:

 • profesinio mokymo pasiekimai;
 • užsienio kalbos (anglų) žinios; • motyvacija vykti į stažuotę;
 • gebėjimas dirbti komandoje ir individualiai;
 • iniciatyvumas, aktyvus įnašas į mokyklos veiklą;
 • grupės vadovo rekomendacija.

Kiek dalyvių bus atrinkta? Iš viso 3 mokiniai.

Ar reikės už ką nors mokėti? Mobilumo išlaidos (dalyvių kelionė, draudimas, pragyvenimas) apmokamos iš projektui skirtų ES lėšų.

Mokinius, norinčius dalyvauti stažuotėje, prašome pateikti prašymą ir projekto dalyvio anketą projekto vadovei iki rugsėjo 9 dienos!

(Dokumentų formas galite pasiimti pas projekto vadovę, grupės vadovą, profesijos mokytoją arba galite parsisiųsti).

Apie atrankos rezultatus dalyviai bus informuojami asmeniškai ir mokinių skelbimų lentoje.

Kauno statybininkų rengimo centro projekto vadovė Aida Ilona Gružinskienė
Tel. 8 37 31 30 45 el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai

 

•  2015-09-01______________________________________________________________________________

Rugsėjo 1-oji – naujųjų mokslo metų pradžia – su gausiu būriu moksleivių ir mokytojų startavo KSRC Smulkiojo verslo organizavimo ir medienos apdirbimo ir statybos skyriuje. Mokslo ir žinių šventės vedėjai Egidija Petravičiūtė ir Tadas Liudvinaitis šildė renginio dalyvius poezijos ir dainos skambesiu. Mokyklos vadovai, mokytojai entuziastingai sveikino susirinkusiuosius, šventės svečias UAB „Neogena" direktorius Pranas Peseckis pradžiugino vilties ir ryžto suteikiančiais palinkėjimais.

Į naująjį mokslo etapą visus palydėjo mokyklos ugniakuro liepsna ir garsioji muzikos grupė „16 HZ“.

rugsejo_1_01

Plačiau >>

•  2015-08-18______________________________________________________________________________

Mokslo ir žinių dienos šventė vyks antradienį (2015-09-01), 10 valandą centro skyriuose.

kardeliai_01

 

 

 

 

Video apie KSRC

Atmintinė abiturientui

Žodynų portalas

KET

2% parama

Jūs galite paremti mokyklą!